środa, 11 kwietnia 2018

Cypr jako wyspa afrodyty

            Cypr wyspa wiecznie zielona

Cypr jest,to wyspa leżąca na morzu śródziemnym u wybrzeży Turcji,Syrii i Libanu,pomimo iż należy do UE nie leży w Europie a w Azji co z resztą idealnie widać na mapie. Panuje tam klimat subtropikalny i zima nie występuje w postaci śniegu i mrozu a jedynie temperatury spadają z 30-38 ° do około 20° i jest to w miesiącach od grudnia do lutego czasem do marca. Klimat o,którym mowa wyżej sprawia,że cały rok jest zielono i zawsze się znajdzie coś co kwitnie. Według mitologii tam właśnie narodziła się Afrodyta.

              Informacje ogólne

Już wiecie mniej więcej co,to jest Cypr i,gdzie się znajduję,tak więc teraz troszkę więcej nim przejdziemy dalej.
To mała wyspa,mająca bardzo dużo atrakcji,jest piękna lecz ciężko szukać na niej papug czy małp. Znajdziemy natomiast tropikalną florę,przepiękne morze i plaże z żółtym bądź białawym piaskiem, możliwość uprawiania sportów wodnych,luksusowe hotele i zawsze słońce ! Przylatuje tam dużo turystów z Rosji i Bułgarii,gdzie Ci ostatni bardziej tam pracują niż wypoczywają. Na Cyprze mówi się po Grecku,ale jest to trochę zmieniony język,zaś na pewno dogadamy się po Angielsku.
 

               Sposoby dotarcia

Z Polski raczej,tylko jeden czyli samolot. Linie WIZZAIR oraz LOT z Warszawy a ten pierwszy również z Katowic. Ceny na wiosne nie są kosmiczne,ale w lecie mogą być sporo zawyżone. Ceny noclegów w obu przypadkach są do przeżycia a jedzenia pomimo waluty Euro nie zabijają.

              Hotel lecz tani

Najlepiej się sprawdzi tu Booking.com i nie jest,to reklama 😀 polecam jednak wyszukiwać apartamenty bądź hotele z tarasem,bo czasem klimatyzacja,to za mało uwierzcie ! 😱

                   Na co uważać 

W sumie,to na to co wszędzie czyli kieszonkowców i grupy podejrzanych ludzi. Nie ma tam malarii,febry czy dengi a ciężko,też o terrorystów czy jak w przypadku Tajlandii o kobiety oferujące seks,gdzie ich zdrowie pozostawia wiele do życzenia. Nawet strona Turecka wyspy jest pozytywnie nastawiona na obcokrajowców,więc bez obaw. Przed wyjazdem jednak warto poszukać aktualnych informacji na temat wymagań wobec osób przekraczających granicę pomiędzy stroną Grecką a Turecką.
                 

                  Transport

I chyba ostatnie z tych najważniejszych rzeczy,czyli jak się poruszać. Taksówką dowiozą nas wszędzie i z lotniska czy,też na nie,to chyba najlepszy sposób,natomiast po mieście poruszać się warto autobusem a aktualne rozkłady są dostępne w każdym Biurze Informacji Turystycznej,gdzie i ono jest niemal wszędzie. Ludzie,też są życzliwi,więc nie szkodzi popytać. 

                 
A,to zdjęcie zrobione na terenie hotelu w miejscowości "Protaras" i przy okazji...
Największe miasta,to :
·Larnaka
·Nikozja (stolica)
·Pafos

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz